Čarobednáři

Vzor

Vesmírní lidé

Vesmírní lidé

Vesmírní lidé (Andělé Světla) je termín používaný Ivem A. Bendou a dalšími lidmi, kteří s nimi mají komunikovat, pro označení údajných mimozemských bytostí, které pozemšťanům nezištně a láskyplně pomáhají.Tato skupina lidí je brána za sektu, jak podle odborníků a médií, tak i podle organizací z blízkého tématického spektra. Ivo A. Benda navíc žádnou oficiální organizaci nezaložil.


Historie

Historie skupiny začala u Miloslavy Drskové, pracovnice v kravíně, která začala komunikovat s Plejáďany v roce 1995 pod vlivem učení Michaela Hesemanna. O dva roky později se setkala s Ivem A. Bendou, kterému se podle jejího vzoru podařilo navázat první kontakt 1. září 1997. Poté spolu začali vydávat zprávy s poselstvím od mimozemských civilizací. Od této doby již Ivo A. Benda sepsal 10 knih „Rozhovory s Poučením od Mých Přátel z Vesmíru“, přičemž první dva díly vyšly knižně (první díl je vyprodán). Dále Ivo A. Benda vydal několik videonahrávek s údajnými záběry přistání mimozemské civilizace na Zemi a přelety vesmírných lodí, nafilmovaných ve dne i v noci. Všechny tyto materiály jsou volně ke stažení přímo z jeho internetových stránek. Na počátku jejich existence byli Vesmírní lidé spojováni se sektou Nebeská brána, jejíž příslušníci spáchali v roce 1997 v USA hromadnou sebevraždu, což jim dodalo značnou publicitu. Vesmírní lidé sebevraždu jako řešení problémů odmítají, protože je to podle nich výrazné porušení vesmírných zákonů lásky. Ivo A. Benda založil své učení na informacích z řady knih od různých autorů, informace také zčásti čerpá od švýcarského občana Eduarda Alberta Meiera, avšak Bendovo učení filozoficky Meierovu v některých případech odporuje. Vzhledem k tomu, že Ivo A. Benda údajně několikrát bez souhlasu použil Meierovy fotografie a jiný materiál, podal Meier a jeho skupina na Bendu žalobu, kterou však soud zamítl. Meier a jeho skupina včetně české pobočky Ivo A. Bendu neuznávají a distancují se od něj. V roce 2001 členové sekty kontaktovali prezidenta České republiky Václava Havla s žádostí o schůzku mezi mimozemskou civilizací a hlavou státu. Stejně tak kontaktovali i slovenského prezidenta Rudolfa Schustera, avšak nedostalo se jim žádné odpovědi. V roce 2007 ministerstvo obrany Slovenské republiky obdrželo od Světelných pracovníků varování před očipováním lidí, které údajně plánují ještěři z temných světů, s výzvou na obranu obyvatel Slovenska proti této hrozbě. Později však nastal postupný úpadek společenství, protože předpokládané očišťování Země a kosmická evakuace stále nenastávaly. Také zájem o přednášky Iva A. Bendy, kterých v letech 1997 až 2006 proběhlo více než 200, klesá.

Aktivity

Světelní pracovníci organizují nepravidelné přednášky po celé ČR a to vždy na pozvání příznivců v konkrétní oblasti. Svoji ideu šíří mezi lidi většinou formou reklamních letáčků, výlepů na veřejných prostranstvích, pronajatých billboardů; v minulosti také pomocí spamu. Ivo A. Benda se také občas objevuje v televizi, rozhlasu a tisku, kde jsou s ním pořádány rozhovory. Světelní pracovníci na svých stránkách také iniciují petice odsuzující čipy RFID (a zejména čipovou totalitu jako takovou) a tzv. protispamový zákon. Další petice bojují za zrušení peněz a strašidel.

Zesměšňování Vesmírných lidí

Povaha informací šířených Vesmírnými lidmi a jimi zveřejněných obrázků vedla některé lidi k zesměšňování této skupiny i k parodování jejich tvorby na Internetu. Vznikl tak například server Vesmírná drůbež, kde většina postav z učení Vesmírných lidí má svůj drůbeží protějšek a roli ještírků přebírají kuny. Opakovaným útokům hackerů čelil i samotný webový server Vesmírných lidí. Na jejich hlavní stránce se tak dočasně objevili teletubbies s hákovými kříži nebo ozbrojené postavičky Čtyřlístku jako ještírci.


Zdroj : www.wikipedia.org 

 

 

Žádné komentáře
 
TOPlist